Agenda
Als Kapelgemeenschap ter Linde stemmen wij onze activiteiten af met de Stichting Kruisherenkapel.
De stichting Kruisherenkapel exploiteert de kapel en verhuurt de kapel aan particulieren, instellingen
en organisaties, waaronder ook aan ons als Kapelgemeenschap ter Linde.

Stiltewandeling 29 mei Hemelvaartsdag
Op Hemelvaart organiseren wij weer een stiltewandeling in het mooie buitengebied van Uden. De wandeling start vroeg waardoor de natuurlijke omgeving nog gevuld is met de rust van de vroege morgen. Voor de een leidt het wandelen tot verstilling of bezinning, de ander geeft het energie om op deze manier met de natuur verbonden te zijn. ‘De natuur doet haar werk’!
Lopend met elkaar in stilte zijn we ruim een uur onderweg. Wat betreft het weer gaat de wandeling altijd door.
Verzamelen om 7.30u bij de kapel waarna we ons over de aanwezige auto’s verdelen. Er is geen viering op deze dag.

Viering 1 juni
Verbondenheid is het thema van deze viering. Ons verbonden weten met de ander, met al wat leeft, met de wereld om ons heen. Wij horen vanmorgen dat Jezus bidt om éénheid. “Laat hen allen één zijn, Vader, zoals u in mij bent en ik in u.” Staan wij open voor deze oproep van verbondenheid? Durven wij kiezen voor deze houding, ons zo aangezegd?
Deze morgen, tijdens de viering, willen wij hier over nadenken, ons bezinnen, luisteren bidden en vieren.

Viering 8 juni – Het feest van Pinksteren
Het verhaal van Pinksteren gaat over de volgelingen van Jezus die plotseling andere mensen kunnen raken met hun verhaal. Zij hebben de geest gekregen die wordt voorgesteld door een wind. Dat beeld van wind is niet zomaar genomen: door wind komen dingen in beweging, in dit geval mensen. Als je zo’n wind probeert te vangen, ben je hem kwijt, de kracht is er in een keer uit. In deze viering gaan we op zoek naar de Geest die ons kan bewegen.

Viering 15 juni
Eén van de moeilijkste begrippen in ons geloof is de drie-eenheid van God: Vader, Zoon en Heilige Geest. Rublev heeft een icoon geschilderd waarop hij de Vader en de Zoon weergeeft, zittend aan een tafel, zonder de heilige Geest. Vandaag zegt Jezus dat we de ultieme Liefde in ons leven zullen moeten ervaren. Gaande de weg. Daarom stuurt Jezus ons de heilige Geest, de Helper.
We gaan in deze viering op onderzoek uit hoe die Geest zich laat zien en kennen en wat we zelf kunnen doen en kunnen laten om de werking van de Geest op te merken en daarmee aan te schuiven aan de tafel van onze God.

Viering 22 juni – Sacramentsdag
Breken en Delen: de kern van ons leven; een meditatieve viering op Sacramentsdag
Rituele handelingen zijn waardevol. Het brood en de wijn waarover Jezus de zegen uitspreekt is geen gewoon brood en geen gewone wijn meer, maar symbool van zijn zelfgave. Het nuttigen van het brood en de wijn is het antwoord van de leerlingen. Zegenen van brood en wijn en nuttigen horen bij elkaar. Het is een sacramenteel gebeuren, een bijzonder ontmoetingsmoment. Een ontmoeting met Jezus.

Viering 29 juni – Rotsvast in beweging komen
Het lijkt bijna tegenstrijdig aan elkaar: Een rots zijn voor de ander en in beweging komen. De meeste rotsen zijn zwaar en bewegen niet of nauwelijks.
Jezus noemt Petrus als ‘de rots’ waarop Hij zijn koninkrijk wil bouwen. zo worden wij opgeroepen om te bouwen, niet aan de kant te blijven staan, maar in beweging te komen. Mensen die in beweging komen bouwen. Mensen die ‘stil staan’ komen tot niets. Zij die bouwen geloven dat het er nu op aan komt.
We willen vieren en bidden dat het ons lukt om samen sterk te staan, als een rots in de branding. Vertrouwen geven aan de ander, zodat er beweging komt voor iedereen die niet meer kan of durft te bewegen.